Czy osiąganie przychodów i ponoszenie kosztów z tytułu wynajmu środka trwałego powinno być potraktowane jako kontynuacja... - OpenLEX

Czy osiąganie przychodów i ponoszenie kosztów z tytułu wynajmu środka trwałego powinno być potraktowane jako kontynuacja działalności?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 29 kwietnia 2018 r.
Autor odpowiedzi: Ziółkowski Paweł
Odpowiedzi udzielono: 26 listopada 2012 r.

PYTANIE

Czy osoba fizyczna może wyrejestrować się z ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego w przypadku zawieszenia działalności gospodarczej - handlu, jeżeli od dnia zawieszenia środek trwały firmy będzie wynajmowany innej osobie?

Osoba fizyczna prowadzi działalność (KPR VAT) - handel detaliczny w małym pawilonie handlowym, który jest wprowadzony jako środek trwały. Wynajmuje również prywatnie inny pawilonik oraz stół handlowy, który nie jest związany z jej działalnością. Od 1 czerwca 2006 zamierza zawiesić działalność gospodarczą i wynająć również pawilon - środek trwały firmy.

1)

Czy osiąganie przychodów i ponoszenie kosztów z tytułu wynajmu środka trwałego powinno być potraktowane jako kontynuacja działalności?

2)

Czy fakt wynajmowania przez wiele lat pawilonów i stołu powinno w ogóle być kwalifikowane jako działalność gospodarcza (podatnik nie jest zainteresowany taką opcją -jest rencistą)?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?