Czy organizacja związkowa jest podatnikiem VAT? - OpenLEX

Czy organizacja związkowa jest podatnikiem VAT?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 marca 2013 r.
Autor odpowiedzi: Kowalski Radosław
Odpowiedzi udzielono: 1 czerwca 2011 r.

PYTANIE

Czy organizacja związkowa działająca w zakładzie jest podatnikiem VAT?

Czy wykonując prace porządkowe na podstawie umowy zlecenia z zakładem pracy staje się podatnikiem podatku VAT?

Jeśli tak, to czy może skorzystać ze zwolnienia, np. z art. 113 ust. 1 u.p.t.u.?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?