Czy organ rejestrujący ma obowiązek dokonania wpisu przedszkola niepublicznego, mającego ten sam adres, pod którym od wielu lat... - OpenLEX

Czy organ rejestrujący ma obowiązek dokonania wpisu przedszkola niepublicznego, mającego ten sam adres, pod którym od wielu lat funkcjonuje inna placówka przedszkolna?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Piszko Agata
Odpowiedzi udzielono: 26 kwietnia 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Od kilku lat w określonym lokalu prowadzone jest przedszkole niepubliczne. Przedszkole prowadzone jest na podstawie umowy dzierżawy i jest zarejestrowane pod wskazanym adresem w rejestrze. Właściciel lokalu (osoba, która do tej pory nie prowadzi przedszkola pod tym adresem, a która jest właścicielem lokalu) złożyła wniosek wraz z kompletem dokumentów o rejestrację nowego przedszkola pod tym samym adresem. Gmina ma informację, że pomiędzy dzierżawcą a właścicielem toczy się sprawa z powództwa cywilnego dot. najmu lokalu. Czy organ rejestrujący ma obowiązek dokonania wpisu przedszkola niepublicznego, mającego ten sam adres pod którym od wielu lat funkcjonuje inna placówka przedszkolna? Czy jest to prawnie dopuszczalne?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?