Czy organ powinien wszcząć postępowanie w sprawie umorzenia lub naliczenia opłaty, czy też wygasić zezwolenie z powodu jego bezprzedmiotowości, gdyż na dzień dzisiejszy na usunięcie 3 m2 krzewów nie jest wymagane zezwolenie?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Nieaktualne, stan prawny na: 19 lutego 2021 r.
Autor odpowiedzi: Ćwiek Piotr
Odpowiedzi udzielono: 8 maja 2019 r.

PYTANIE

W zezwoleniu wydanym przed sierpniem 2015 r. na usunięcie 3m2 krzewów ustalono opłatę i odroczono termin jej wniesienia w zamian za wykonanie nasadzeń zastępczych. W chwili obecnej organ powinien wszcząć postępowanie w sprawie umorzenia opłaty na podstawie aktualnie obowiązujących przepisów. Zgodnie z obowiązującym art. 83f ust. 1 pkt 1 ustawy z 16.04.2004 r. o ochronie przyrody (Dz.U. z 2018 r. poz. 1614) - dalej u.o.p. na usunięcie ww. krzewów nie jest wymagane zezwolenie.

Co w danej sytuacji powinien zrobić organ?

Czy organ powinien wszcząć postępowanie w sprawie umorzenia lub naliczenia opłaty?

Czy też organ powinien wygasić zezwolenie z powodu jego bezprzedmiotowości, gdyż na dzień dzisiejszy na usunięcie 3 m2 krzewów nie jest wymagane zezwolenie?

Jak organ ma postąpić w przypadku zezwoleń, w których naliczono opłaty za usunięcie drzew, a w obecnym stanie prawnym zastosowano by zwolnienie z tego obowiązku zgodnie z art. 86 ust. 1 pkt 7 u.o.p.?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX