Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 marca 2015 r.
Autor odpowiedzi: Bartosiewicz Adam
Odpowiedzi udzielono: 5 marca 2014 r.

PYTANIE

Czy organ podatkowy powinien dokonywać doręczeń pism osobie fizycznej prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą na jej adres zamieszkania, czy też na adres podany w CEIDG, jako adres do doręczeń? Czy organ ma prawo dowolnie wybrać jeden z dwóch adresów i na ten adres skierować przesyłkę, zwłaszcza, gdy doręcza pierwsze pismo w sprawie? Jakie skutki procesowe wywiera doręczanie w trybie art. 150 o.p. pism na adres zamieszkania podatnika w sytuacji, gdy ten dokonał prawidłowego zgłoszenia, innego adresu do korespondencji do CEIDG?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?