Czy organ nadzoru budowlanego może zatwierdzić projekt zamienny budynku mieszkalno – produkcyjnego na podstawie decyzji o... - OpenLEX

Czy organ nadzoru budowlanego może zatwierdzić projekt zamienny budynku mieszkalno – produkcyjnego na podstawie decyzji o warunkach zabudowy dla sąsiedniego budynku, który ma zostać wybudowany na tej samej działce?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Smaga Łukasz
Odpowiedzi udzielono: 23 marca 2011 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

W 2000 r. inwestor uzyskał decyzję o pozwoleniu na budowę budynku mieszkalnego wraz częścią wielofunkcyjną. W czasie wydania pozwolenia na budowę działka oznaczona była w planie zagospodarowania przestrzennego jako RP - tereny upraw polowych, a obecnie nie jest objęta planem. Inwestor dokonał istotnych odstępstw od pozwolenia, m.in. zmienił sposób użytkowania części wielofunkcyjnej na produkcyjną.

Inwestor w między czasie uzyskał decyzję o warunkach zabudowy dla innego obiektu produkcyjnego, który ma powstać na tej samej działce.

Czy na podstawie decyzji o warunkach zabudowy dla sąsiedniego budynku organ nadzoru budowlanego może zatwierdzić projekt zamienny budynku mieszkalno – produkcyjnego?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?