Czy OPS zobowiązany jest na wniosek sądu wskazać podmiot leczniczy, który będzie uczestniczył w doprowadzeniu osoby na badania... - OpenLEX

Czy OPS zobowiązany jest na wniosek sądu wskazać podmiot leczniczy, który będzie uczestniczył w doprowadzeniu osoby na badania biegłego?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Januszewska Magdalena
Odpowiedzi udzielono: 2 lutego 2022 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy w związku ze złożeniem wniosku z art. 29 ust. 3 ustawy o ochronie zdrowia psychicznego, ośrodek pomocy społecznej (centrum usług społecznych) zobowiązany jest na wniosek sądu wskazać podmiot leczniczy, który będzie uczestniczył w doprowadzeniu uczestniczki na badania biegłego?

Jaka jest podstawa prawna?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX