Czy OPS w związku ze zmianą sytuacji zdrowotnej osoby może zmienić formę pomocy na umieszczenie w schronisku dla osób... - OpenLEX

Czy OPS w związku ze zmianą sytuacji zdrowotnej osoby może zmienić formę pomocy na umieszczenie w schronisku dla osób bezdomnych na podstawie art. 106 ust. 5 u.p.s.?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Matysik Barbara
Odpowiedzi udzielono: 16 maja 2022 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Pan X jest osobą bezdomną. Przebywa na dzień dzisiejszy w DPS, do końca listopada posiadał orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności 10-N, w którym w punkcie 7 wymagał konieczności opieki osób drugich.

Obecnie uzyskał orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności 02-P, i nie wymaga już pomocy osób drugich, w wywiadzie stan ogólny dobry.

Czy OPS w związku ze zmianą sytuacji zdrowotnej osoby może zmienić formę pomocy na umieszczenie w schronisku dla osób bezdomnych na podstawie art. 106 ust. 5 u.p.s.?

Jaka kolejność procedury i wydania decyzji?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX