Czy OPS powinien ponownie zwrócić się do banku o zwrot wypłaconego zasiłku pielęgnacyjnego?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Maczyński Paweł
Odpowiedzi udzielono: 5 października 2020 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Wystąpiliśmy do banku o zwrot wypłaconego zasiłku pielęgnacyjnego, który przekazaliśmy na rachunek bankowy osoby, która w dniu wypłaty nie żyła, o czym MOPS dowiedział się po fakcie.

W piśmie zwróciliśmy się zgodnie z art. 30a ust. 1 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz.U. z 2020 r. poz. 111) o zwrot zasiłku.

Mamy potwierdzenie odbioru pisma, minął miesiąc, a niestety nie mamy żadnej odpowiedzi z banku.

Jakie kolejne kroki MOPS powinien podjąć, do jakiej instytucji się zwrócić?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX