Czy opodatkowaniu VAT podlega ustanowienie odrębnej własności lokalu na rzecz osoby, która nie jest członkiem spółdzielni i nigdy w tym lokalu nie zamieszkiwała, a prawo to uzyskała w spadku zgodnie z art. 48 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 8 września 2017 r.
Autor odpowiedzi: Bartosiewicz Adam
Odpowiedzi udzielono: 12 października 2005 r.

PYTANIE

Czy opodatkowaniu VAT podlega ustanowienie odrębnej własności lokalu na rzecz osoby, która nie jest członkiem spółdzielni i nigdy w tym lokalu nie zamieszkiwała, a prawo to uzyskała w spadku zgodnie z art. 48 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o spółdzielniach mieszkaniowych - dalej u.s.m.? Jeśli tak, to według jakiej stawki?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów dostęp testowy