Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 10 października 2019 r.
Autor odpowiedzi: Gall Marek
Odpowiedzi udzielono: 25 maja 2015 r.

PYTANIE

Czy opisana poniżej inwestycja wymaga decyzji środowiskowej?

Inwestor posiada działkę - teren zabudowy przemysłowej - o powierzchni ok 1,1 ha. Planuje rozbudowę istniejącej hali do produkcji elementów tapicerskich. Obecna ma powierzchnię ok. 2000 m2, po rozbudowie będzie ona wynosiła 3600 m2, droga wewnętrzna istniejąca zajmuje 2500 m2. Inwestycja jest zlokalizowana na obszarze Natura 2000.

Czy należy tutaj kwalifikować przedsięwzięcie na podstawie § 3 ust. 2 pkt 3 i ust. 1 pkt 52 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2010 r. w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko – dalej r.p.z.o.ś.?

Dodatkowo w procesie produkcji zużywany jest klej w ilości ok. 48 kg rocznie. Według wniosku, do kleju nie będą dodawane rozpuszczalniki organiczne. Klej nakładany jest ręcznie. Do mycia szczoteczek, którymi jest nakładany, używana będzie benzyna ekstrakcyjna (ok. 12 l/rok). Pozostałe procesy to szycie.

Czy ta inwestycja może być zakwalifikowana jako przedsięwzięcie: "instalacja do powierzchniowej obróbki substancji, przedmiotów lub produktów z zastosowaniem rozpuszczalników organicznych"?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?