Czy określony teren, którego wniosek dotyczy, i obszar, na który ta inwestycja będzie oddziaływać, może zajmować mniejszą powierzchnie niż działka geodezyjna?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Nieaktualne, stan prawny na: 2 stycznia 2022 r.
Autor odpowiedzi: Grecki Wojciech
Odpowiedzi udzielono: 16 sierpnia 2021 r.

PYTANIE

Czy określony teren, którego wniosek dotyczy, i obszar, na który ta inwestycja będzie oddziaływać (których granice są tożsame), o których mowa w art. 52 ust. 2 pkt 1 ustawy z 27.03.2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz.U. z 2021 r. poz. 741) – dalej u.p.z.p., może zajmować mniejszą powierzchnie niż działka geodezyjna, na której planowana jest budowa budynku jednorodzinnego, tym samym np. nie przylegać do całości długości granicy działki geodezyjnej przylegającej do drogi, z której odbywa się główny wjazd lub wejście na działkę?

Jeżeli tak, to: czy dokładnie ten obszar może stanowić działkę budowlaną, o której mowa w art. 2 pkt 12 u.p.z.p.?

Czy można uznać, iż frontem działki, o którym mowa w § 2 pkt 5 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 26.08.2003 r. w sprawie sposobu ustalania wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (Dz. U. z 2003 r. Nr 164 poz. 1588) - dalej r.w.n.z., jest jedynie ta część granicy działki przylegającej do drogi publicznej, z której odbywa się wjazd, która przylega również do terenu, którego wniosek dotyczy, i obszaru, na który ta inwestycja będzie oddziaływać?

Czy obszar analizowany, o którym mowa w § 3 ust. 1 r.w.n.z. wyznaczamy wokół terenu, którego wniosek dotyczy, a nie wokół działki geodezyjnej?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX