Czy okres zatrudnienia u danego pracodawcy, od którego zależy długość okresu wypowiedzenia umowy na czas nieokreślony musi być nieprzerwany?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne
Autor odpowiedzi: Latos - Miłkowska Monika
Odpowiedzi udzielono: 17 stycznia 2011 r.

PYTANIE

Kodeks pracy w art. 36 § 1 uzależnia okres wypowiedzenia umowy zawartej na czas nieokreślony od okresu zatrudnienia u danego pracodawcy.

Czy okresy pracy u danego pracodawcy sumują się?

Pracownik był zatrudniony w firmie przez 4 lata na podstawie umowy zawartej na czas nieokreślony i zwolniony przez pracodawcę z 3-miesięcznym okresem wypowiedzenia - z przyczyn organizacyjnych zakładu pracy - redukcja zatrudnienia. Po miesiącu okazało się, że decyzja o zwolnieniu była błędna i pracownik został ponownie zatrudniony na umowę na czas nieokreślony. Obecnie, na podstawie tej umowy jest zatrudniony od 2 miesięcy.

Czy w przypadku zwolnienia będzie obowiązywał okres wypowiedzenia trzy miesiące czy 2 tygodnie (obecna umowa trwa krócej niż 6 miesięcy)?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access