Czy odprowadzanie do ziemi ścieków, które będą powstawać w wyniku spłukiwania toalety i mycia rąk nad umywalką, z budynku gospodarczego przed budową domu jednorodzinnego można traktować jak zwykłe korzystanie z wód?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne
Autor odpowiedzi: Piętowska Ewa
Odpowiedzi udzielono: 29 stycznia 2014 r.

PYTANIE

Inwestor uzyskał decyzję o warunkach zabudowy na budowę domu jednorodzinnego wraz z garażem oraz budynku gospodarczego (w budynku gospodarczym nie będzie prowadzona żadna działalność gospodarcza, będzie on służył do przechowywania m.in. drewna opałowego oraz narzędzi ogrodowych, przewiduje również się wyposażenie budynku w część sanitarną). Inwestor zamierza rozpocząć zagospodarowanie nieruchomości od budowy budynku gospodarczego oraz przydomowej oczyszczalni ścieków z rozsączeniem ścieków w granicach własnej nieruchomości.

Czy odprowadzanie do ziemi ścieków (które będą powstawać w wyniku spłukiwania toalety i mycia rąk nad umywalką) z budynku gospodarczego przed budową domu jednorodzinnego można traktować jak zwykłe korzystanie z wód, czy też do czasu zamieszkania w projektowanym domu jednorodzinnym odprowadzanie ścieków należy traktować jak szczególne korzystanie z wód?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access