Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 29 kwietnia 2018 r.
Autor odpowiedzi: Krywan Tomasz
Odpowiedzi udzielono: 25 sierpnia 2015 r.

PYTANIE

Czy odliczanie podatku naliczonego od rat leasingowych samochodu osobowego powoduje, że w momencie zakończenia przez podatnika działalności gospodarczej (osoba fizyczna) w czerwcu 2015 r. jest on zobowiązany wykazać ten samochód w remanencie likwidacyjnym do VAT?

VAT od rat był odliczany w 2009 i w 2010 r., w czerwcu 2010 r. nastąpił wykup samochodu, ale leasingodawca zastosował zwolnienie z art. 43 ust. 1 pkt 2 u.p.t.u., więc nie było odliczenia VAT od nabycia samochodu.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?