Czy oddział holenderskiej spółki w Polsce będzie zobligowany do sporządzania i wysyłania informacji o schematach podatkowych? - OpenLEX

Czy oddział holenderskiej spółki w Polsce będzie zobligowany do sporządzania i wysyłania informacji o schematach podatkowych?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 30 czerwca 2020 r.
Autor odpowiedzi: Kowalski Radosław
Odpowiedzi udzielono: 9 września 2019 r.

PYTANIE

Oddział firmy holenderskiej prowadzi w Polsce działalność handlową hurtową i z tego tytułu odprowadza w Polsce podatek VAT oraz podatek dochodowy liczony według art. 9 ust. 2a ustawy p.d.o.p. Siedziba spółki jest w Holandii. Sprzedaż hurtowa jest na rzecz polskich firm.

Czy oddział będzie zobligowany do sporządzania i wysyłania informacji o schematach podatkowych? Oddział nie spełnia warunków ujętych w art. 86 a§4 Ordynacji podatkowej.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?