Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Różycki Karol
Odpowiedzi udzielono: 11 lutego 2014 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Spółdzielnia posiada zgłoszenie o kilku mieszkaniach (z własnościowym prawem), w których na całej powierzchni mieszkania prowadzona jest działalność gospodarcza. Nie ma urzędowej zmiany przeznaczenia lokali mieszkalnych.

Czy powinniśmy od opłat eksploatacyjnych ww. mieszkań naliczać podatek VAT?

Mimo prowadzenia działalności, spółdzielnia nalicza opłaty eksploatacyjne zgodnie z art. 4 ust. 1, 2, 4 i 5 u.s.m.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?