Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Waślicki Tadeusz
Odpowiedzi udzielono: 22 października 2015 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy należności wypłacane za usługi wynikające z umowy o podziale kosztów z tytułu zarządzania, świadczone przez spółkę duńską na rzecz polskiej (powiązane pośrednio), podlegają opodatkowaniu podatkiem u źródła z uwzględnieniem umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania zawartej z Danią (według art. 12 umowy lub są zwolnione z art. 7 umowy)?

Usługi te polegają na wsparciu w zakresie procesów zaopatrzenia, logistyki, dystrybucji, informatycznych, pomocy prawnej, podatkowej i stałego nadzoru w ramach zarządzania.

Czy możemy zastosować zwolnienie z art. 7 umowy czy należy pobrać podatek 5% przy posiadaniu certyfikatu rezydencji?

Naszym zdaniem są to usługi z tytułu art. 7 umowy opodatkowane tylko w Danii.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów prezentację