Czy od 1 lipca można powierzyć nauczycielowi stanowisko dyrektora szkoły na okres 5 lat? - OpenLEX

Czy od 1 lipca można powierzyć nauczycielowi stanowisko dyrektora szkoły na okres 5 lat?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Gąsiorek Piotr
Odpowiedzi udzielono: 8 listopada 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Z dniem 1 września 2017 r. organ prowadzący na podstawie art. 63 ust. 13 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe, powierzył pełnienie obowiązków dyrektora przedszkola wicedyrektorowi przedszkola na okres 10 miesięcy tj. do 30 czerwca 2018 r. W kwietniu 2018 r. został przeprowadzony konkurs na stanowisko dyrektora tej placówki. Konkurs wygrała Pani, która pełniła obowiązki dyrektora przedszkola do 30 czerwca 2018 r. Organ prowadzący na podstawie art. 63 ust. 1, 3 i 21 ustawy Prawo oświatowe, powierzył stanowisko dyrektora przedszkola od 1 lipca 2018 r. na okres 5 lat szkolnych. Kiedy kończy się kadencja pani dyrektor, 31 sierpnia 2022 r. czy 31 sierpnia 2023 r.?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX