Czy oczyszczalnia musi badać ścieki oczyszczone na okoliczność zawartości substancji zanieczyszczających w ilościach przekraczających najwyższe dopuszczalne wartości dla ścieków przemysłowych, określone w załączniku nr 4 r.s.s.s.s.w.?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Wyszogrodzki Michał
Odpowiedzi udzielono: 26 listopada 2020 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Jeżeli oczyszczalnia ścieków w aglomeracji oczyszcza ścieki z komunalnej sieci kanalizacyjnej, do której podłączone są również zakłady przemysłowe odprowadzające do tej kanalizacji oczyszczone ścieki przemysłowe, to czy oczyszczalnia musi badać ścieki oczyszczone na okoliczność zawartości substancji zanieczyszczających w ilościach przekraczających najwyższe dopuszczalne wartości dla ścieków przemysłowych, określone w załączniku nr 4 do rozporządzenia Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z 12.07.2019 r. w sprawie substancji szczególnie szkodliwych dla środowiska wodnego oraz warunków, jakie należy spełnić przy wprowadzaniu do wód lub do ziemi ścieków, a także przy odprowadzaniu wód opadowych lub roztopowych do wód lub do urządzeń wodnych (Dz.U. z 2019 r. poz. 1311) - dalej r.s.s.s.s.w.?

A jeżeli tak, to jakie wartości dopuszczalne trzeba przyjąć dla rtęci, jeżeli jeden zakład prowadzi działalność w zakresie elektrolizy chlorków metali alkalicznych, a inny w zakresie innej działalności, która nie jest wyszczególniona w załączniku 4 r.s.s.s.s.w.?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX