Czy ochrona przed immisjami może objąć immisje z budynku, który pozwolenie na budowę uzyskał w 2014 r.? - OpenLEX

Czy ochrona przed immisjami może objąć immisje z budynku, który pozwolenie na budowę uzyskał w 2014 r.?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Słomka Kinga
Odpowiedzi udzielono: 14 listopada 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy ochrona przed immisjami w świetle prawa budowlanego tj. z art. 5 ust. 1 pkt 9 oraz art. 28 ust. 2 ustawy z 7.07.1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2020 r. poz. 1333) – dalej pr. bud. może objąć immisje z budynku, który pozwolenie na budowę uzyskał w 2014 r., a postępowanie w związku z wybudowaniem tego budynku zostało już zakończone?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX