Czy ochotnicze straże pożarne mogą być zobowiązane do stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych w przypadku zamówienia na... - OpenLEX

Czy ochotnicze straże pożarne mogą być zobowiązane do stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych w przypadku zamówienia na dostawy o wartości poniżej progów unijnych?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Wrona Katarzyna
Odpowiedzi udzielono: 27 maja 2022 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy ochotnicze straże pożarne mogą być zobowiązane do stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych w drodze umowy o realizację zadania publicznego w przypadku zamówienia na dostawy o wartości poniżej progów unijnych? Na jakiej podstawie prawnej, w szczególności w sytuacji gdy nie ma zastosowania art. 4 pkt 3) p.z.p.?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX