Czy obowiązek wynikający z art. 24 ust. 1 ustawy o ochronie danych osobowych obejmuje firmy medyczne? - OpenLEX

Czy obowiązek wynikający z art. 24 ust. 1 ustawy o ochronie danych osobowych obejmuje firmy medyczne?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 5 lutego 2019 r.
Autor odpowiedzi: Łokaj Maciej
Odpowiedzi udzielono: 4 maja 2015 r.

PYTANIE

Czy firma medyczna ma obowiązek informacyjny wynikający z art. 24 ust. 1 ustawy o ochronie danych osobowych?

Czy należy pisemnie wypełnić ten obowiązek wobec każdego pacjenta?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?