Czy objęcie MDR wszystkich pracowników w spółce jest prawidłowe? - OpenLEX

Czy objęcie MDR wszystkich pracowników w spółce jest prawidłowe?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kowalski Radosław
Odpowiedzi udzielono: 29 kwietnia 2022 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Jako Powiat wdrożyliśmy uchwałą wewnętrzną procedurę w zakresie przeciwdziałania niewywiązywaniu się z obowiązku przekazywania informacji o schematach podatkowych. W uchwale określiliśmy zasadę upowszechnienia wiedzy z zakresu schematów podatkowych wśród pracowników (wynika to z art. 86l) i moje pytanie jest następujące do Pana:

Czy prawidłowo określiliśmy w uchwale zasadę upowszechniania wśród wszystkich Pracowników (nawet sprzątaczek), czy powinniśmy wskazać tylko pracowników, którzy zaangażowani są w czynności dotyczące schematu podatkowego (merytorycznie związanymi z podatkami)? Czy prawidłowe jest wskazanie w uchwale tylko pracowników, którzy zaangażowani są w czynności dotyczące schematu podatkowego (merytorycznie związanymi z podatkami)?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX