Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 października 2018 r.
Autor odpowiedzi: Kaczorowska-Kossowska Iwona
Odpowiedzi udzielono: 2 lipca 2018 r.

PYTANIE

Czy od 26.016.2018 r. dysponent ZRM posiadający w swych strukturach dyspozytornię medyczną może zatrudniać dyspozytora medycznego wyłącznie na etacie (znowelizowany art. 26 ustawy o PRM, por. M. Łokaj,Nowelizacja ustawy o PRM, Komentarz praktyczny, LEX /el 2018, teza 3) - czy też zgodnie z art. 9 ust. 1 i 2 ustawy z 10.05.2018 r. dysponent ten może zatrudniać dyspozytora medycznego - aż do 31.12.2020 r. - także na umowie cywilnoprawnej?

Od kiedy dysponent ZRM posiadający w swych strukturach dyspozytornię medyczną obowiązany jest zatrudniać kierownika dyspozytorni medycznej , skoro dodany do ustawy o PRM art. 25b ust. 1-4 wchodzi w życie z dniem 1.01.2020 r., a przepis ten stosuje się odpowiednio do takiego dysponenta ZRM z mocy z art. 9 ust. 2 ww. ustawy z 10.05.2018 r.?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?