Czy o przyjęciu pacjenta do szpitala może zdecydować lekarz będący w trakcie specjalizacji? - OpenLEX

Czy o przyjęciu pacjenta do szpitala może zdecydować lekarz będący w trakcie specjalizacji?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Sieńko Agnieszka
Odpowiedzi udzielono: 18 stycznia 2018 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy w świetle art. 23 ust. 2 ustawy o ochronie zdrowia psychicznego, lekarzem decydującym o przyjęciu pacjenta do szpitala może być lekarz będący w trakcie specjalizacji (lekarz rezydent jako lekarz wyznaczony), czy musi być to lekarz posiadający specjalizację?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?