Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny do: 31 grudnia 2009 r.
Autor odpowiedzi: Bartosiewicz Adam
Odpowiedzi udzielono: 5 marca 2008 r.

PYTANIE

Wykonujemy urządzenia, które są montowane na Litwie, Łotwie. Urządzenia są montowane przez naszych podwykonawców, którzy nie rejestrują się w tych krajach. W celu rozliczenia się z VAT wystawiają nam faktury (VAT 22%), my nie odliczamy VAT a całość faktury księgujemy w koszty.

Czy nieodliczony VAT stanowi koszt uzyskania przychodu?

Jak należy interpretować art. 88 ust. 3a pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów prezentację