Czy niepubliczny punkt przedszkolny może z rachunku dotacji pokrywać wydatki, których nie wskazuje w rozliczeniu rocznym? - OpenLEX

Czy niepubliczny punkt przedszkolny może z rachunku dotacji pokrywać wydatki, których nie wskazuje w rozliczeniu rocznym?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Piszko Agata
Odpowiedzi udzielono: 27 października 2022 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy niepubliczny punkt przedszkolny może z rachunku dotacji pokrywać wydatki, których nie wskazuje w rozliczeniu rocznym? W trakcie kontroli ujawniono, iż z rachunku dotacji niepubliczny punkt przedszkolny płacić za transakcje, które nie zostały ujęte w rocznym rozliczeniu i nie dotyczyły działalności punktu? W przypadku braku środków, wydatki wykazane do rozliczenia dotacji były płacone ze środków własnych lub z rachunku bankowego organu prowadzącego. Czy w takiej sytuacji punkt przedszkolny może z rachunku dotacyjnego pokrywać wydatki, których nie wskazuje w rozliczeniu rocznym? Czy wobec powyższego tą część dotacji, która została przeznaczona na sfinansowanie innych wydatków niż te, które zostały ujęte w rozliczeniu można uznać jako wykorzystaną niezgodnie z przeznaczeniem?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX