Czy nieodpłatne przekazanie dostępu do e-learningu, które jest związane z działalnością gospodarczą fundacji podlega... - OpenLEX

Nowość Czy nieodpłatne przekazanie dostępu do e-learningu, które jest związane z działalnością gospodarczą fundacji podlega opodatkowaniu?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Jabłoński Mariusz
Odpowiedzi udzielono: 25 stycznia 2023 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Fundacja OPP organizuje wydarzenia, za udział, w którym wydawać będzie pakiety, zarówno odpłatnie jak i nieodpłatnie. W skład tych pakietów wchodzą towary stanowiące książki oraz dostęp do wybranych kursów w formie e-learningu. Fundacja OPP jest podatnikiem VAT i sprzedaż powyższych towarów (książek) stanowi działalność gospodarczą fundacji, natomiast kursy e-learningowe stanowią odpłatną działalność statutową pożytku publicznego. Organizację tego wydarzenia fundacja finansuje z otrzymanych darowizn pieniężnych, środków bieżących oraz środków otrzymanych od sponsorów/partnerów (fakturowane z VAT). Czy w powyższym przypadku wydawane nieodpłatne pakiety będą podlegać VAT? Jeżeli tak, to czy VAT podlegają zarówno książki jak i kursy e-learningowe?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX