Czy nauczycielowi przebywającemu na urlopie dla poratowania zdrowia w sytuacji, kiedy w kolejnym roku szkolnym nie będzie dla niego godzin, można wręczyć wypowiedzenie?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Lisowski Krzysztof
Odpowiedzi udzielono: 5 marca 2019 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy można nauczycielowi zatrudnionemu na podstawie mianowania wręczyć wypowiedzenie z art. 20 KN, jeżeli przebywa na urlopie dla poratowania zdrowia do 22.06.2019 r. dotychczasowej szkole ponadgimnazjalnej? Nie ma dla niego do przydzielenia żadnych godzin dydaktycznych.

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access