Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Lisowski Krzysztof
Odpowiedzi udzielono: 26 stycznia 2019 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy nauczycielka, która nabyła uprawnienia do świadczenia kompensacyjnego (36 lat stażu pracy pedagogicznej i wiek 56 lat), podlega ochronie przedemerytalnej? Czy w związku z brakiem godzin w następnym roku szkolnym dla tego nauczyciela istnieje możliwość wypowiedzenia mu umowy w trybie art. 20 ust. 1 pkt 2 Karty Nauczyciela?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?