Czy nałożoną grzywnę należy umorzyć, jeżeli zobowiązany zmarł? - OpenLEX

Czy nałożoną grzywnę należy umorzyć, jeżeli zobowiązany zmarł?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kawecka Anna
Odpowiedzi udzielono: 8 lipca 2013 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

PINB wydał i doręczył postanowienie o nałożeniu grzywny w celu przymuszenia zobowiązanemu. Zobowiązany zmarł. W chwili obecnej PINB szuka spadkobierców.

Czy nałożona grzywna powinna zostać w pierwszej kolejności umorzona zgodnie z art. 124 § 2 u.p.e.a.?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?