Czy należy zakwalifikować przedsięwzięcie polegające na budowie przystani kajakowej?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Nieaktualne, stan prawny na: 23 września 2019 r.
Autor odpowiedzi: Cybulska Agnieszka
Odpowiedzi udzielono: 25 maja 2016 r.

PYTANIE

Na terenie gminy planowana jest realizacja przedsięwzięcia - budowa przystani kajakowej do obsługi 8 kajaków jednocześnie oraz wykorzystującej około 18-19 m linii brzegowej. Przy okazji budowy powstaną dwie suszarki do kajaków, mała architektura, tj. wiata, 2 ławostoły, tablica informacyjna. Planowana jest również do budowa ciąg pieszego o długości 10-25 m.

Czy należy zakwalifikować przedmiotowe przedsięwzięcie zgodnie z § 3 ust. 1 pkt 62 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2010 r. w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko – dalej r.p.z.o.ś.?

Czy definiując śródlądowe drogi wodne należy wziąć też pod uwagę przystanie, ponieważ są one integralnymi elementami drogi wodnej?

Czy parametry przystani wskazują na to, że nie kwalifikuje się do przystani śródlądowych, zgodnie z § 3 ust. 1 pkt 63 r.p.z.o.ś.?

Budowa przystani jest elementem całego projektu polegającego na budowie takich przystani i infrastruktury w innych gminach.

Czy w związku z tym należałoby uzyskać jedną decyzję na cały projekt, czy można wydać decyzję na poszczególne obiekty, np. taki jak opisany został powyżej odrębnie?

Planowane jest uzyskanie dofinansowania z UE.

Czy przy budowie dwóch przystani kajakowych na tej samej rzece, ale w innych jej lokalizacjach, tzn. innych miejscach powinno się zsumować parametry?

Jeśli jedna będzie obsługiwała 8 statków i druga 8, a linia brzegowa jednej przystani to około 18 m, a drugiej to około 19 m.

Jak należałoby kwalifikować przedsięwzięcie, jeśli zakłada się budowę przystani w tym samym czasie, ale w innych miejscach, biorąc pod uwagę, że zostaną wydane dwa pozwolenia na budowę?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX