Czy należy wygasić trwały zarząd ustanowiony na rzecz zespołu szkolno-przedszkolnego, w skład którego wchodziła sześcioletnia... - OpenLEX

Czy należy wygasić trwały zarząd ustanowiony na rzecz zespołu szkolno-przedszkolnego, w skład którego wchodziła sześcioletnia szkoła podstawowa i ustanowić go na rzecz ośmioletniej szkoły podstawowej?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kucharski Dominik
Odpowiedzi udzielono: 23 grudnia 2017 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

W listopadzie 2017 r. podjęto uchwały stwierdzające przekształcenia sześcioletnich szkół podstawowych w szkoły ośmioletnie. Uchwały te są aktami założycielskimi ośmioletnich szkół podstawowych. Czy w związku z tym należy wygasić trwały zarząd i ustanowić na nową jednostkę w następujących przypadkach:

1. W 2001 r. został ustanowiony trwały zarząd dla szkoły podstawowej. Czy należy wygasić trwały zarząd dla sześcioletniej szkoły podstawowej i ustanowić dla ośmioletniej?

2. W 2006 r. został ustanowiony trwały zarząd w udziałach po 1/2 na rzecz gimnazjum i szkoły podstawowej. Czy należy wygasić trwały zarząd do części nieruchomości w udziale 1/2 ustanowionego na rzecz sześcioletniej szkoły podstawowej i ustanowić go na rzecz ośmioletniej szkoły podstawowej w udziale 1/2?

3. W 2013 r. został ustanowiony trwały zarząd na rzecz zespołu szkolno-przedszkolnego, w skład którego weszły szkoła podstawowa i przedszkole. Czy należy wygasić trwały zarząd ustanowiony na rzecz zespołu szkolno-przedszkolnego, w skład którego wchodziła sześcioletnia szkoła podstawowa i ustanowić go na rzecz ośmioletniej szkoły podstawowej?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?