Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2017 r.
Autor odpowiedzi: Zarzycki Łukasz
Odpowiedzi udzielono: 3 kwietnia 2014 r.

PYTANIE

Grupa Producentów Rolnych Sp. z o.o. w roku 2013 osiągnęła dochód z transakcji dokonywanych między członkami Grupy. Dochód ten jest wolny od podatku w dwu kolejnych latach pod warunkiem przeznaczenia go na zakup środków do produkcji.

Jak należy ująć w księgach ten dochód?

Czy należy tworzyć rezerwę na podatek dochodowy w przypadku, gdyby grupa nie przeznaczyła wypracowanego zysku na cele wymienione w art. 17 ust. 1 pkt 49 u.p.d.o.p.?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?