Czy należy skorygować fakturę, jeśli dostawa importowanych towarów miała miejsce po 30. dniu od daty faktury? - OpenLEX

Czy należy skorygować fakturę, jeśli dostawa importowanych towarów miała miejsce po 30. dniu od daty faktury?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 30 czerwca 2021 r.
Autor odpowiedzi: Kowalski Artur
Odpowiedzi udzielono: 21 lipca 2016 r.

PYTANIE

Firma jest dealerem samochodowym. Dostawca (importer) zafakturował samochody w maju 2016 r. Faktury zostały zapłacone (zgodnie z umową z dostawcą w dniu wystawienia faktury - obciążeniem limitu kredytowego). Dostawa (potwierdzenie na CMR) nastąpiła w 35. dniu od daty faktury.

Czy zgodnie z art. 106i ust. 7 pkt 1 u.p.t.u. dostawca powinien skorygować fakturę w 30. dniu przed dostawą?

Czy jeżeli zgodnie z art. 106i ust. 7 pkt 2 faktura została zapłacona i u sprzedawcy wystąpił obowiązek podatkowy to nabywca może odliczyć VAT naliczony w deklaracji za maj 2016 r. a dostawca nie musi korygować faktury?

Czy dostawca powinien skorygować fakturę i wystawić fakturę zaliczkową?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX