Czy należy rozliczyć zakup usługi noclegowej w Niemczech, jeśli niemiecki kontrahent nieprawidłowo wystawił fakturę z adnotacją... - OpenLEX

Czy należy rozliczyć zakup usługi noclegowej w Niemczech, jeśli niemiecki kontrahent nieprawidłowo wystawił fakturę z adnotacją odwrotne obciążenie?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2017 r.
Autor odpowiedzi: Andrzejowicz Marcin
Odpowiedzi udzielono: 13 lipca 2017 r.

PYTANIE

Kontrahent niemiecki refakturował na nas koszty noclegu ze śniadaniem za pobyt w Niemczech naszych pracowników. Firma niemiecka nie świadczyła tych usług, dokonała tylko ich refaktury. Otrzymaliśmy fakturę bez VAT z adnotacją odwrotne obciążenie z powołaniem na art. 193 dyrektywy unijnej 2006/112/WE.

Czy mamy obowiązek wykazać import usług?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX