Czy należy realizować zajęcie do kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę netto?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Nowacka Izabela
Odpowiedzi udzielono: 24 marca 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Zatrudniam małżonkę na podstawie umowy o pracę na 3/4 etatu, wynagrodzenie brutto 2100 zł, do ZUS jest zgłoszona jak osoba współpracująca W związku z powyższym z wynagrodzenia nie potrącamy składek ZUS, potrącana jest zaliczka na podatek. Otrzymałem zajęcie komornicze (niealimentacyjne), na podstawie art. 87 Kodeksu pracy. Zajęcie nie podlega realizacji ze względu na kwotę wolną brutto, natomiast netto jest wyższe od kwoty wolnej od potrąceń.

Czy należy realizować zajęcie do kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę netto?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access