Czy należy przyznać zasiłek pielęgnacyjny osobie z orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności? - OpenLEX

Czy należy przyznać zasiłek pielęgnacyjny osobie z orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kawecka Anna
Odpowiedzi udzielono: 23 lutego 2015 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Zasiłek pielęgnacyjny: Pani obecnie ma 34 lata oraz posiada 1) orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności z zapisem przed 16 r. życia (przyczyna niepełnosprawności § 26 pkt 1 lit. b, f) ważne do 2005 r. następne orzeczenie: 2) orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności (niepełnosprawność istnieje - nie da się ustalić natomiast stopień niepełnosprawności datuje się od 16 listopada 2010 r.) symbol niepełnosprawności 10-N 07-S ważne do 9 grudnia 2011 r., następne orzeczenie 3) z dnia 26 stycznia 2015 r. orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności (niepełnosprawność istnieje - od 8 października 2014 r., ustalony stopień niepełnosprawności datuje się od 18 grudnia 2014 r.) symbol niepełnosprawności 05-R ważne do 26 stycznia 2016 r.

Czy obecnie zasiłek pielęgnacyjny przysługuje ze względu na to pierwsze orzeczenie?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?