Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Topulniak Michał
Odpowiedzi udzielono: 19 września 2018 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Podatnik (sp. z o.o.) z uwagi na problemy z poprzednim biurem rachunkowym, zadecydował o przeniesieniu swoich ksiąg do nowego biura rachunkowego od lutego b.r. Dokumenty stycznia zostały wydane dopiero w sierpniu b.r. Nowe biuro rachunkowe prowadziło księgowość spółki oraz nadawało numery wewnętrzne dokumentów od lutego b.r. Obecnie, z uwagi na podejrzenie nieprawidłowego rozliczenia stycznia, trzeba doksięgować wszystkie dokumenty do stycznia i je przenumerować. Numery wewnętrzne niestety nie będą rozpoczynały się od cyfry "1" gdyż została ona użyta w lutym.

Czy w takim przypadku należy przenumerować wszystkie zapisy b.r. od stycznia od nowa, czy można numerację stycznia potraktować jako kolejne numery wewnętrzne w systemie FK?

Czy numeracja od "1" w lutym do np. numeru 2000 do sierpnia oraz od 2001 do 2500 stycznia jest prawidłowa (chodzi o zastrzeżenie narastającego sposobu numeracji)?

Właściciele nie chcą aby zapisy za styczeń były ujęte jako obroty miesiąca (zsumowane kwoty), zalecono zaksięgowanie każdej faktury z osobna.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?