Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2013 r.
Autor odpowiedzi: Klemens Dominik
Odpowiedzi udzielono: 19 marca 2012 r.

PYTANIE

Firma z Polski zamówiła usługę reklamową w prasie. Czasopismo to, w języku polskim, ukazuje się w Polsce. Fakturę za usługę reklamową otrzymaliśmy z Niemiec. Zamówienie usługi składane było w Polsce - u osoby pracującej pod adresem w Warszawie. Posiadamy certyfikat rezydencji podatkowej firmy z Niemiec (sprzedawca na fakturze).

Czy powinniśmy zapłacić podatek u źródła za tą usługę?

Art. 7 umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania między Polską a Niemcami zwalniałby z opodatkowania Polskę, ale jest tam odniesienie do "zakładu" w Polsce. Nie wiem, jaki status ma osoba w Polsce, u której złożone było zamówienie.

Czy jeśli sprzedawca potwierdzi mi, że w Polsce prowadzi "zakład" w rozumieniu art.5 umowy z Niemcami, to powinnam wówczas pobrać podatek u źródła od tej transakcji?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?