Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Zaniewicz Edyta
Odpowiedzi udzielono: 24 września 2014 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Spółka otrzymała prośbę od Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego o umożliwienie nieodpłatnego zamontowania i użytkowania stacji retransmisyjnej wraz z podłączeniem do prądu na budynku (dachu) naszego obiektu. WOPR ponosi koszty zużycia prądu. Stacja retransmisyjna nie jest związana z prowadzoną działalnością gospodarczą spółki.

W związku z tym, jakie skutki podatkowe będzie rodzić ww. sytuacja? Czy należy dokonać kwalifikacji tej sytuacji jako nieodpłatne świadczenie usług zgodnie z art. 8 ust. 1 u.p.t.u.? Jeżeli tak, to w jaki sposób wyliczyć podstawę opodatkowania?

Stacja będzie zamontowana na dachu przez WOPR i to oni są w posiadaniu urządzenia. Spółka udostępnia tak naprawdę jedynie mały kawałek dachu i podłączenie do prądu, za które będzie otrzymywać zapłatę.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów prezentację