Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny do: 31 marca 2013 r.
Autor odpowiedzi: Różycki Karol
Odpowiedzi udzielono: 27 stycznia 2011 r.

PYTANIE

Podatnik VAT kupił za pośrednictwem sklepu internetowego kupił w USA urządzenie elektroniczne, które jest wykorzystywane na potrzeby prowadzonej działalności. Z uwagi na wartość przesyłki nieprzekraczającą 150 euro towar został zwolniony z należności celnych.

Czy w takim wypadku na podatniku spoczywa obowiązek wykazania VAT należnego? Jeżeli tak, to z jaką datą powstanie obowiązek podatkowy?

Towar nie podlega zwolnieniu na podstawie art. 51 oraz art. 67 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów prezentację