Czy nabycie usług od czeskiego kontrahenta stanowi dla polskiej firmy import usług?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne
Autor odpowiedzi: Krywan Tomasz
Odpowiedzi udzielono: 7 października 2014 r.

PYTANIE

Zleciliśmy firmie czeskiej przeprowadzenie badan patentowych rozwiązań technicznych stosowanych na terytorium Czech. Firma ta wystawiła nam "notę obciążeniową" za wykonaną usługę, na której wpisała swój NIP unijny oraz informację, że usługa jest zwolniona od VAT na podstawie "par.10/6/c-Law No.235".

Czy do tej noty powinniśmy wystawić fakturę wewnętrzną i rozliczyć VAT?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access