Czy na ugaszenie palącej się hałdy poprzez wybranie zapożarowanego materiału wymagana jest zgoda na wydobywanie odpadów... - OpenLEX

Czy na ugaszenie palącej się hałdy poprzez wybranie zapożarowanego materiału wymagana jest zgoda na wydobywanie odpadów udzielana w trybie art. 144 u.o.?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Ćwiek Piotr
Odpowiedzi udzielono: 3 listopada 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy na ugaszenie palącej się hałdy poprzez wybranie zapożarowanego materiału wymagana jest zgoda na wydobywanie odpadów udzielana w trybie art. 144 ustawy z 14.12.2012 r. o odpadach (Dz.U. z 2021 r. poz. 779) – dalej u.o.?

Czy w przypadku wykonawcy, który chciałby wykonać gaszenie w zamian za pozyskany materiał (barter), wymagane jest stosowanie przepisów Prawa zamówień publicznych?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX