Czy na stronie internetowej przy formularzu kontaktowym powinna być zamieszczona zgoda na przetwarzanie danych osobowych? - OpenLEX

Czy na stronie internetowej przy formularzu kontaktowym powinna być zamieszczona zgoda na przetwarzanie danych osobowych?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Tomczyk Aleksandra
Odpowiedzi udzielono: 15 czerwca 2020 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Spółka prowadzi stronę internetową, na której zamieszczone są dane o firmie, dane kontaktowe spółki (w tym adres e-mail) oraz formularz kontaktowy (osoba kontaktująca się ze spółką wpisuje swoje imię, nazwisko, adres e-mail oraz wiadomość). Nie ma plików cookies i newslettera. Spółka korzysta z poczty elektronicznej. W "stopce" mailowej znajduje się klauzula informacyjna z zakresu RODO dla klientów, kontrahentów, potencjalnych klientów i kontrahentów oraz osób kontaktowych.

Czy przy formularzu kontaktowym powinna być zamieszczona zgoda na przetwarzanie danych osobowych czy sama prośba o odpowiedź jest już zgodą?

Czy przy formularzu kontaktowym powinna być zamieszczona zgoda na świadczenie usług drogą elektroniczną czy sama prośba o odpowiedź jest już zgodą?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX