Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Matysik Barbara
Odpowiedzi udzielono: 9 października 2019 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy w niżej opisanej sytuacji przysługuje zasiłek pielęgnacyjny?

Petent złożył wniosek o zasiłek pielęgnacyjny, do wniosku dostarczył cztery orzeczenia o stopniu niepełnosprawności:

- w pierwszym orzeczeniu z dnia 29.11.2002 r. Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności orzekł lekki stopnień niepełnosprawności, przyczyna niepełnosprawności § 26 pkt 1 lit.: "a/b", orzeczony stopień ma charakter okresowy, niepełnosprawność od dnia: dzieciństwa. Orzeczenie wydane do 31.03.2005 r.

- w drugim orzeczeniu z dnia 23.03.2006 r. Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności orzekł umiarkowany stopnień niepełnosprawności, przyczyna niepełnosprawności: 05-R, orzeczony stopień ma charakter okresowy, niepełnosprawność od dnia: dzieciństwa. Orzeczenie wydane do 31.03.2008 r.

- w trzecim orzeczeniu z dnia 13.06.2016 r. Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności orzekł umiarkowany stopnień niepełnosprawności, przyczyna niepełnosprawności: 02-P, orzeczony stopień ma charakter okresowy, niepełnosprawność istnieje od dnia: nie da się ustalić. Orzeczenie wydane do 30.06.2017 r.

- w czwartym - aktualnym orzeczeniu z dnia 03.07.2019 r. Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności orzekł umiarkowany stopnień niepełnosprawności, przyczyna niepełnosprawności: 02-P, orzeczony stopień ma charakter okresowy, niepełnosprawność istnieje od dnia: nie da się ustalić. Orzeczenie wydane do 31.07.2022 r.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów prezentację