Czy na nowego pracodawcę przechodzi zobowiązanie do opłacenia kursu dla pracownika?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kowalski Radosław
Odpowiedzi udzielono: 4 kwietnia 2011 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Spółka w styczniu 2011 r. wyraziła zgodę na podnoszenie kwalifikacji zawodowych dwóch pracowników. Kurs rozpoczyna się w kwietniu tego roku. Opłata za kurs zostanie uiszczona na podstawie faktury wystawionej na Spółkę w kwietniu. Jednocześnie pracownicy Ci pracują w oddziale Spółki, który z dniem 1 kwietnia przechodzi na nowego pracodawcę w trybie art. 231 k.p.

Czy na nowego pracodawcę przechodzi zobowiązanie do opłacenia kursu?

Jeśli dotychczasowy pracodawca opłaci kurs już po zmianie pracodawcy, to czy opłacona kwota stanowi podstawę do opodatkowania byłego pracownika na PIT 8c i czy można ją zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access