Czy na mocy art. 12 ustawy o pomocy społecznej organ może odmówić udzielenia pomocy? - OpenLEX

Czy na mocy art. 12 ustawy o pomocy społecznej organ może odmówić udzielenia pomocy?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Maczyński Paweł
Odpowiedzi udzielono: 29 marca 2022 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Osoba zwróciła się z prośbą o pomoc finansową.

Podczas przeprowadzenia wywiadu środowiskowego został poproszony o wypełnienie oświadczenia majątkowego. Został poinformowany, w jaki sposób należy wypełnić dokument. "Wykreskował" wszystkie pola, jakoby nie posiadał żadnych nieruchomości, ruchomości czy środków finansowych. Pracownik socjalny pisemnie wezwał stronę do prawidłowego wypełnia oświadczenia. W pisemnej odpowiedzi Pan udzielił wyczerpującej odpowiedzi, że nie widzi podstaw prawnych do uzupełnienia dokumentacji.

Pracownik socjalny drogą służbową (wymiany informacji pomiędzy urzędami) pozyskał informację, iż osoba jest w posiadaniu 4 nieruchomości, od których terminowo uiszcza opłaty podatkowe, ma podpisane umowy na dostarczanie wody i prądu i regularnie opłaca FV. Zarejestrowane na swoje nazwisko ma 6 pojazdów (4 samochody i dwa motocykle).

Czy na mocy art. 12 ustawy o pomocy społecznej organ może odmówić udzielenia pomocy?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX