Czy na listach cenowych i w katalogach handlowych należy zamieszczać urzędową cenę detaliczną? - OpenLEX

Czy na listach cenowych i w katalogach handlowych należy zamieszczać urzędową cenę detaliczną?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Urbaniak Monika
Odpowiedzi udzielono: 9 marca 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy na listach cenowych i w katalogach handlowych (art. 52 pr.farm.) zawierających produkty lecznicze refundowane jest obowiązek zamieszczania urzędowej ceny detalicznej?

Czy skoro lista cenowa nie stanowi reklamy i zawiera nazwę własną, nazwę powszechnie stosowaną, dawkę i postać, to można zamieścić tylko poziom odpłatności i dopłatę pacjenta?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX